Start Przegląd Prasy Agencja S&P potwierdziła rating Polski. Perspektywa stabilna.

Agencja S&P potwierdziła rating Polski. Perspektywa stabilna.

2 Skrót czytania
0
0

Perspektywy gospodarcze dla Polski po ogłoszeniu przez agencję Standard & Poor’s nowego ratingu naszego kraju, a także krajobraz polityczny we Francji przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście „Podsumowania Dnia” w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.

Poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego, a także zagrożenie terroryzmem. Według Grzegorza Dobieckiego, dziennikarza telewizji Polsat News, to dwa główne tematy, które będą kierowały Francuzami przy oddawaniu głosów w czasie pierwszej tury wyborów prezydenckich. Odbędzie się ona w niedzielę 23 kwietnia. O atmosferze panującej w przeddzień wyborów, a także o faworytach w wyścigu do prezydenckiego fotela mówił również Michał Kuź, politolog z Uczelni Łazarskiego.

Natomiast Andrzej Sadowski, ekonomista i prezydent Centrum im. Adama Smitha, skomentował najnowszą ocenę wiarygodności kredytowej Polski. Agencja Standard & Poor’s utrzymała dotychczasową ocenę wiarygodności kredytowej Polski na poziomie „BBB+”. Perspektywa dla kolejnych ocen pozostała „stabilna”. Ekspert przyjrzał się również perspektywom stojącym przed polską gospodarką w najbliższym czasie.

W części informacyjnej m.in. o śmierci aktora Witolda Pyrkosza, obchodach 600-lecia prymasostwa w Polsce, zbiórce pieniężnej dla ofiar wojny w Syrii, zatrzymaniu w Brukseli pięciu osób podejrzanych o terroryzm, rosyjskich prowokacjach w stosunku do Stanów Zjednoczonych, a także o napięciach na linii Korea Północna-USA.

W audycji nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren, które przedstawił Krzysztof Kuzak.

Podsumowanie Dnia prowadzili Mateusz Drozda i Filip Memches.

Polskie Radio 24/db

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Przegląd Prasy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Sprawdź również

Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego

Już 10 listopada odbędzie się Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego, a wieczorem bal Noc Wolno…