Start Gospodarka Beata Szydło: Polska gospodarka rozwija się coraz lepiej

Beata Szydło: Polska gospodarka rozwija się coraz lepiej

2 Skrót czytania
0
0

Premier Beata Szydło jest zadowolona z dobrych wskaźników gospodarczych i dziękuje przedsiębiorcom. Szefowa rządu podczas konferencji prasowej mówiła między innymi o rosnącej produkcji i płacach w Polsce.

Beata Szydło powiedziała, że dzięki reformom i uszczelnieniu systemu podatkowego udało się wprowadzić zmiany, które – jej zdaniem – są korzystne dla rodzin. Szefowa rządu podkreślała, że zarówno stan gospodarki, jak i finansów polskich rodzin są coraz lepsze. Premier Beata Szydło zaznaczyła, że to jeden z najważniejszych celów rządu.

Według szefowej rządu, dane GUS są też dobrą prognozą na dalszą część roku. Jej zdaniem o kolejnych miesiącach można myśleć optymistycznie. Beata Szydło zapowiedziała też kontynuację zmian ułatwiających przedsiębiorcom prowadzenie ich firm.

Jak podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 11,1 procent w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego. Produkcja budowlano-montażowa była wyższa niż przed rokiem o 17,2 procent. Dane te są lepsze, niż spodziewali się analitycy.

GUS poinformował również między innymi o sprzedaży detalicznej, która w marcu wzrosła w ujęciu realnym o 7,9 procent rok do roku.

Polskie Radio 24/IAR

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Gospodarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Sprawdź również

Pierwszy na Świecie projekt wspólnej stacji radiowej dla Irlandii i Anglii – RADIO NEW POLAND

Tym razem przybliżamy medialny polski projekt wspólnej stacji radiowej dla polaków mieszka…