Start Przegląd Prasy Nasza gospodarka w świetnej formie

Nasza gospodarka w świetnej formie

2 Skrót czytania
0
0

Polska gospodarka rozwija się coraz szybciej, poprawia się sytuacja materialna Polaków – tak premier Beata Szydło skomentowała wczoraj rewelacyjne dane GUS‑u. W marcu produkcja przemysłowa wzrosła o 11,1 proc., a sprzedaż detaliczna – o 9,7 proc. W tym samym czasie Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu PKB Polski w 2017 r. z 3,1 do 3,3 proc.


Tak dobrych wieści z polskiej gospodarki dawno nie było! Główny Urząd Statystyczny opublikował cztery raporty, z których wynika, że znacząco wzrastają produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna oraz liczba oddanych od użytku mieszkań, poprawia się także ocena bieżącej koniunktury. Serwis MacroNEXT zauważa, że produkcja jest najwyższa od grudnia 2010 r., a wynik sprzedaży detalicznej to trzeci najwyższy w ostatnich pięciu latach.

Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych wzrosła w marcu br. o 11,1 proc. w porównaniu z marcem 2016 r. Z kolei w ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 17,6 proc. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 9,7 proc. w ujęciu rocznym, a w stosunku do lutego br. odnotowano wzrost o 16,5 proc. O przyspieszeniu polskiej gospodarki świadczą też prognozy Banku Światowego, według których nasz PKB wzrośnie w tym roku o 3,3 proc. zamiast szacowanych wcześniej 3,1 proc.

– Te wskaźniki pokazują, że polska gospodarka rozwija się coraz szybciej i poprawia się sytuacja materialna Polaków

źródło: 
Autor: Paweł Woźniak

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Przejdź na stronę: http://gpcodziennie.pl/63268-nasza-gospodarka-wswietnej-formie.html

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Przegląd Prasy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Sprawdź również

Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego

Już 10 listopada odbędzie się Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego, a wieczorem bal Noc Wolno…