Hiszpański CaixaBank 1 czerwca powoła inicjatywę „The Circle”, która ma wspierać przedsiębiorczość na polskim rynku poprzez promocję współpracy biznesowej pomiędzy Hiszpanią a Polską – zapowiedział we wtorek dyrektor CaixaBank Poland Juanjo Marin.

W tym roku bank chce zorganizować cykl czterech – pięciu debat na aktualne tematy ekonomiczne.

„+The Circle+ będzie wydarzeniem cyklicznym, zwoływanym regularnie w celu omawiania różnych aspektów gospodarczych. Chcemy zainaugurować debatę, która umożliwi zbliżenie przedstawicieli biznesu, dzielenie się doświadczeniami” – powiedział Marin podczas spotkania z dziennikarzami. Pierwsze spotkanie ma się odbyć 1 czerwca w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Polsce.

Przedstawiciele banku liczą na to, że w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ministerstwa rozwoju oraz ekonomiści. Spodziewana jest także obecność Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie Pablo Conde Díez del Corrala, wiceprezesa CaixaBank Antonio Massanelli. Jak powiedziała obecna na spotkaniu wicedyrektor CaixaBank Poland Joanna Matras, w spotkaniu ma uczestniczyć ok. 100 przedstawicieli biznesu.

Inicjatywa, jak podkreśliła wicedyrektor Matras, powstaje „z chęci promowania przyszłej współpracy przedsiębiorców na polskim i międzynarodowym rynku, rozszerzania kontaktów pomiędzy międzynarodową kadrą kierowniczą oraz wspierania lokalnego biznesu”.

Zaznaczyła, że polskie przedsiębiorstwa, takie jak Solaris, Comarch czy Amrest z sukcesem działają już na rynku hiszpańskim. „Kolejnym etapem jest zatem pomaganie im w zdobywaniu innych międzynarodowych rynków” – powiedziała.

CaixaBank w Polsce działa 10 lat. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, które planują rozwijać działalność w naszym kraju. Polskie firmy stanowią połowę klientów banku. Oprócz Maroka i Wielkiej Brytanii, Polska jest jednym z trzech państw, w których CaixaBank ma oddziały międzynarodowe.

źródło: PAP, jk 

 

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Przegląd Prasy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Ile wydali Polacy na obligacje skarbowe w tym roku?

Przy niskim oprocentowaniu lokat bankowych, Polacy szukają alternatywnych sposobów na zain…