W perspektywie lat 2050 – 2060 w Polsce mogłoby powstać „do trzech elektrowni jądrowych” – powiedział w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zapewnił, że on sam jest zwolennikiem takiej energetyki.

Podczas konferencji poświęconej przyszłości polskiej energetyki i określeniu miksu energetycznego Polski Tchórzewski powiedział, że ” tygodnie”, a nie „miesiące” dzielą nas od podjęcia zasadniczych decyzji o tym, co dalej z polską energetyką.

Czas dyskusji – biorąc również pod uwagę decyzje, jakie zapadają w Komisji Europejskiej – się kończy – zaznaczył szef resortu energii.

Jak mówił, „osobiście” jest „zwolennikiem”, by w perspektywie lat 2050 – 2060 w Polsce było „do trzech elektrowni jądrowych”.

Zaznaczył, że rozwijają się technologie, a taki rodzaj energii mogłyby zapewnić nam bezpieczeństwo, co w Polsce – jak podkreślił – nie jest bez znaczenia. Tchórzewski dodał, że choć ostateczna decyzja o budowie siłowni jądrowej jeszcze nie zapadła, to prace przygotowawcze idą w „normalnym tempie”.

Tchórzewski ocenił, że biorąc pod uwagę cykl budowy siłowni jądrowej, mamy już pokonane ponad 3,5 roku.

Źródło: PAP  

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Przegląd Prasy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Ile wydali Polacy na obligacje skarbowe w tym roku?

Przy niskim oprocentowaniu lokat bankowych, Polacy szukają alternatywnych sposobów na zain…