Polska gospodarka potrzebuje dziś więcej inwestycji wygenerowanych przez nasze oszczędności oraz odejścia od konsumpcji na kredyt – powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów. Wystąpił podczas drugiego dnia Kongresu 590 w Rzeszowie.

Konsumpcja na kredyt to jest błędny model rozwoju. My chcemy zmienić ten model gospodarczy i odejść od konsumpcji na kredyt i skierować się ku kapitalizmowi opartemu o solidarność społeczną, inwestycje, kapitalizm republikański – dodał Morawiecki.

Foto Darek Delmanowicz PAP

Wicepremier podkreślił, że „poważne państwo to jest uszczelnienie luki w VAT, w podatkach”. Wskazał, że rządowi udało się to uszczelnienie podatkowe przełożyć na ekspansję zagraniczną.

„Skupiliśmy się na neoliberalnym paradygmacie w gospodarce. Potrzebujemy współpracy na linii przedsiębiorców z administracją centralną, na współpracy między przedsiębiorcami i na innych wielu polach” – powiedział także Morawiecki.

Szef resortów finansów i rozwoju wskazał też, że najważniejszy czynnik dla wzmocnienia państwa to właśnie jakość współpracy pomiędzy przedsiębiorcą a administracją centralną.

„Dotychczas uważaliśmy, że państwo jest naszym wrogiem, a państwo myślało, że przedsiębiorcy to kombinatorzy” – stwierdził podczas kongresu.

 

źródło: Business Insider Polska ISBnews

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Gospodarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Sprawdź również

Pierwszy na Świecie projekt wspólnej stacji radiowej dla Irlandii i Anglii – RADIO NEW POLAND

Tym razem przybliżamy medialny polski projekt wspólnej stacji radiowej dla polaków mieszka…