Start Gospodarka Ile wydali Polacy na obligacje skarbowe w tym roku?

Ile wydali Polacy na obligacje skarbowe w tym roku?

2 Skrót czytania
0
0

Przy niskim oprocentowaniu lokat bankowych, Polacy szukają alternatywnych sposobów na zainwestowanie swoich oszczędności. W tym roku ich wybór bardzo często pada na obligacje skarbowe – gwarantujące nie najwyższy, ale za to pewny zysk. Jak informuje resort finansów, od początku roku do czerwca ministerstwo sprzedało obligacje detaliczne warte 5,8 mld zł.

To więcej niż w całym 2016 roku i tylko o miliard mniej niż w 2017 roku. To oznacza, że bieżący rok będzie rekordowy pod względem sprzedaży papierów dłużnych.

Szczególnie, że czerwiec był dla Ministra Finansów najlepszym miesiącem sprzedaży detalicznych obligacji skarbowych od ponad dekady. Polacy kupili papiery wartościowe za kwotę prawie 1,2 mld złotych. Jest to 2,5-krotnie wyższy wynik niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Tak wysokie wyniki sprzedaży były możliwe dzięki popularności obligacji premiowych, które dostępne były w sprzedaży jedynie w czerwcu br. Były to papiery dziesięciomiesięczne, w przypadku których oprócz 1,5-proc. oprocentowania (w skali roku) będzie też można liczyć na wylosowanie dodatkowych nagród w kwocie od 10 do 10 000 złotych.

źródło: https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2165480,Ile-wydali-Polacy-na-obligacje-skarbowe-w-tym-roku

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Gospodarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego

Już 10 listopada odbędzie się Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego, a wieczorem bal Noc Wolno…