KGHM Polska Miedź chce do końca roku zdecydować, które kierunki i inicjatywy strategiczne w grupie należy kontynuować, poinformował prezes Marcin Chludziński. Spółka przywiązuje szczególną wagę m.in. do kwestii łańcucha wartości oraz do efektywności zużycia energii.

„Powinniśmy przemyśleć, jak lepiej przetwarzać to, co robimy. Chcemy stawiać na bardziej złożone produkty, które dają większą wartość dodaną” – powiedział Chludziński podczas spotkania z dziennikarzami w Lubinie.

Dodał, że pojawił się projekt stworzenia lokalnej strefy gospodarczej, w której inne firmy mogłyby współpracować z KGHM.

Przypomniał, że zarząd prowadzi przegląd strategiczny grupy. Wskazał, że skupia się raczej na kierunkach rozwoju i inicjatywach niż całkowitej zmianie strategii.

„Będziemy w stanie do końca roku odnieść się do tego, co jest w strategii i powiedzieć, co będziemy kontynuować” – powiedział.

Wśród możliwych kierunków rozwoju wskazał innowacje i projekty „kopalni 4.0″.

” Kwestia efektywności energetycznej to jest kwestia przemyślenia dla zarządu” – dodał prezes.

Podkreślił, że energia elektryczna jest znaczącym kosztem dla grupy, choć nie największym. Nie wskazał jednak, jakie inicjatywy w tej dziedzinie są brane pod uwagę.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

fot. KGHM

źródło: KGHM

Załaduj więcej artykułów
Załaduj więcej z AdminTargi
Załaduj więcej w Gospodarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Sprawdź również

Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego

Już 10 listopada odbędzie się Kongres Patriotyzmu Ekonomicznego, a wieczorem bal Noc Wolno…